בשנת 2021, הייתם חושבים שהנושא של האם עליכם להשתמש ב-Internet Explorer יהיה מת וקבור. עם זאת, עדיין יש לנו לקוחות שמבקשים מאיתנו לתמוך ב-Internet Explorer בבנית האתרים שלנו בוורדפרס. והתשובה שלנו תמיד תהיה "לא".

אני אחלוק איתכם את כל הסיבות מדוע עליכם להפסיק להשתמש ב-Internet Explorer. אני ממליץ לכם לחלוק את זה עם כל מי ששואל על זה.

מדוע כדאי להפסיק להשתמש ב-Internet Explorer

רבים מאיתנו גדלו עם Internet Explorer לאחר שהושק בשנת 1995. הימים הטובים של קפיצה בין Internet Explorer ו-Netscape בהחלט היו מהנים. אבל כשזה מגיע לטכנולוגיה, נוסטלגיה היא אף פעם לא סיבה טובה להשתמש במשהו.

הנה רק כמה מהסיבות הרבות שבגללן עליכם להפסיק להשתמש או לתמוך ב-Internet Explorer באופן מיידי.

  • חברת מיקרוסופט, עצמן, הפסיקו לתמוך בו. וזה אומר שדפדפן זה כבר לא מאובטח. אפילו US Homeland Security מציע להשתמש בדפדפן אחר (אם תרצו תקראו על זה כאן). ככל שהוא מתבגר, כך הפגיעות נעשות תכופות יותר. וכמובן, לעולם אל תצפו לתכונות נוצצות וחדשות.
  • מיקרוסופט מפסיקה רשמית את Internet Explorer החל מיוני 2022 (מקור). Edge הוא כעת דפדפן ברירת המחדל ב-Windows 10.
  • Microsoft Teams ו-365 Apps מפסיקים את התמיכה ב-Internet Explorer החל מאוגוסט 2021 (מקור).
  • אתרים גדולים רבים, כמו פייסבוק, טוויטר, גוגל דרייב, ESPN וכו' כבר אינם תואמים ל-Internet Explorer. ומיקרוסופט כבר דוחפת את המשתמשים האלה לדפדפן Edge החדש שלה (מקור). זה אומר שחווית המשתמש היא איומה, מכיוון שחלק מהאתרים עשויים לעבוד, בעוד שאחרים לא.
  • נכון לאפריל 2021, פחות מ-1% מהעולם משתמש ב-Internet Explorer (מקור). כן, יש אזורים מסוימים גבוהים משמעותית מזה, אבל למרבה הצער, אף פעם לא ניתן לתמוך או לרצות את כולם. תאגידים רבים נוטים לפגר בכלים טכנולוגיים.
נתח שוק של דפדפן Internet Explorer (מקור: statcounter)
  • זמן הפיתוח גדל באופן משמעותי עבור אלה שצריכים לתמוך בדפדפנים ישנים יותר. לדוגמה, אם אתם מפתחים ב-Mac, קשה אפילו להשיג מכונה וירטואלית של Windows עם Internet Explorer לבדיקה. סביר להניח שתצטרכו להירשם לכלי בדיקת דפדפן פרימיום, אשר לאחר מכן מוסיף הוצאות נוספות.
  • לתמיכה ב-Internet Explorer יש השלכות ביצועים גדולות. זה בדרך כלל דורש compiled ES5 JavaScript ישן יותר. זה יכול להגדיל את גודלו לפעמים ב-30%. אתה גם לא יכולים לנצל שום טכנולוגיה חדשה, כמו Brotli.
  • התמיכה ב-Internet Explorer מתבטלת בהדרגה עם WordPress 5.8 (מקור).
  • לפעמים ישנן עלויות פיתוח נוספות כעסק. בידקו את הפוסט הנהדר הזה של ניל בורגר על סוף החיים של Internet Explorer 11. יש כמה הצעות נהדרות למה שאתם יכולים לעשות כאנשי מכירות, משאבי אנוש, עובד אקראי וכו'.
מקור: imgflip

זזים קדימה

כל הדברים הטובים מגיעים לסופם (למרות שאני לא בטוח אם אי פעם אגיד ש-Internet Explorer היה כל כך נהדר). בשלב מסוים אתם צריכים להתקדם כדי שדברים יתקדמו. מלבד סיכוני האבטחה ובעיות הביצועים, יש כל כך הרבה דברים חדשים ומגניבים שדפדפנים מודרניים יכולים לעשות שפשוט לא אפשריים ב-Internet Explorer.

לפני שאתם אומרים שהחברה שלכם לא יכולה לשדרג, אני לגמרי מבין מאיפה אתם מגיעים. עבדתי ב-IT במשך 10+ שנים לפני שנכנסתי לשיווק ופיתוח וורדפרס.

עבדתי עם אפליקציות מסורבלות ישנות בשרתים שדרשו דפדפנים ישנים כדי לתפקד. הייתי שם. עם זאת, זה לא משנה את תשובתי. בעבודת IT אחת, היינו בשרת Microsoft Exchange ישן והעברתי יותר מ-100 עובדים ל-Office 365 רק כדי להביא אותם למאה ה-21.

אפשר לעדכן דברים. ניתן לשכתב אפליקציות. זה דורש הרבה עבודה? בטוח! אבל אפשר לעשות את זה. בשלב מסוים אתם צריכים לעלות על הסיפון ולעשות את העבודה. בין אם זה השקעת זמן, או שכירת מפתחים לשכתב קוד.

במה כדאי להשתמש? הנה כמה דפדפנים מומלצים לשימוש במקום זאת:

לסיכום

אני מקווה שזה מועיל לכם או ללקוח. האם פספסתי סיבות טובות לא להשתמש ב-Internet Explorer? אתם מוזמנים לשלוח לי הודעה, אשמח לנהל איתכם דיון בנושא.

גילוי נאות:

תוכן המאמר נכתב לאחר מאמץ ומחקר על מנת לספק את התוכן האמין ביותר שניתן. כמו כן התוכן מתייחס למידע שקיים בעת שעודכן לאחרונה בתאריך: 04/01/2022, ולכן עשויים להיות שינויים ואי התאמות שחלו מאז.

כמו כן, כל המאמרים המסקרים מוצרים או שירותים כלשהם הינם מוצרים שרכשתי והיתנסתי בהם בעצמי. בחלק מהמקרים אני אקשר לאתרי המוצרים באמצעות קישור שיתופי (אפיליאציה), שיתוף פעולה זה מאפשר לי לעיתים לספק לכם הגולשים הטבות מיוחדות ובתמורה אני מתוגמל באופן חלקי.

תודה על שיתוף הפעולה. ומקווה שהפקתם את המיטב מקריאה זו.

מדריכים ומאמרים נוספים